رهروان فاطمه (س)

...گــــــــــــــــــــــــــدای کوی فاطمه ام

رهروان فاطمه (س)

...گــــــــــــــــــــــــــدای کوی فاطمه ام

مطالب برگزیده
معرفی و فیلم آموزشی نرم افزار SACS

معرفی نرم افزارSACS(Structural Analysis Computer System)

 

http://bayanbox.ir/view/8145519423849021095/Offshore-SACS-629x121-0714.jpg

 یک برنامه با تحلیل اجزای محدود است که کاربرد آن در مهندسی عمران به ویژه در تحلیل سازه های ساحلی و فراساحلی می باشد. این برنامه از چند تحلیل اجزای سازه ای مختلف سازگار با هم تشکیل شده است که ارتباط این تحلیل ها با یکدیگر نیاز به مجهولات مختلف در تحلیل کلی سازه را بر طرف می کند. به عبارت دیگر خروجی یک تحلیل ورودی مورد نیاز دیگری می باشد. تمامی این قسمت ها شامل استاندارد های مهندسی مختلف به صورت از پیش تعیین شده می باشد. برای سهولت کار با این نرم افزار توسط کاربر، این امکان مهیا شده است که ورودی داده ها به طور انتخابی با سیستم استاندارد واحد ها (SI) یا سیستم انگلیسی باشد.

برای دانلود فیلم های آموزشی به ادامه مطلب مراجعه نمایید.

دراین نوشته کلیه نشریات دریایی ایران که توسط معاونت نظارت راهبردی ریاست جمهوری، امور نظام فنی، وزارت راه و شهر سازی، سازمان بنادر و دریا نوردی و … تدوین شده است قرار گرفته است تا علاقه مندان بتوانند براحتی به این نشریات دسترسی پیدا کنند.

http://s1.picofile.com/file/8286734126/Woodside_LNG_Jetty01.jpg

مسئولیت و وطیفه اصلی تدوین این آیین نامه ها در کشور بر عهده سازمان بنادر و دریانوردی می باشد که در راستای کنترل و نظارت بر ساخت و ساز های دریایی کشور و ایجاد یک معیار برای صدور مجوز های ساخت و ساز در این زمینه اقدام به تدوین این آیین نامه ها نموده است. بر این اساس نشریه ۳۰۰ با عنوان « آیین نامه طراحی بنادر و سازه های دریایی ایران » تدوین شد که پس از انتشار آن بازخورد هایی از طرف متخصصان در راستای بهبود و اصلاح این نشریه به سازمان بنادر و دریانوردی منتقل شد و با اعلام لزوم بازنگری نشریه شماره ۳۰۰ با عنوان « آیین نامه طراحی بنادر و سازه های دریایی ایران » و آمادگی سازمان بنادر و دریانوردی به عنوان دستگاه اجرایی مربوط، کار تدوین مجدد دستورالعملی برای طراحی سازه های ساحلی با مدیریت و راهبری سازمان بنادر و دریانوردی به انجام رسید.

دستورالعمل طراحی سازه های ساحلی به منظور ایجاد هماهنگی و یکنواختی در معیارهای طراحی، ساخت، نظارت و اجرای سازه های ساحلی و پروژه های موضوع آن دستورالعمل، و همچنین رعایت اصول، روش ها و فناور یهای متناسب با تجهیزات کاربردی و سازگار با شرایط و مقتضیات کشور تهیه و تدوین گردیده و سعی شده است علاوه بر استفاده از بازخوردهای دریافتی نشریات شماره ۳۰۰ ، دستورالعمل ها و متون فنی ارائه شده با ویرای شهای جدید استانداردها و سایر آیین نامه های ملی نیز هماهنگ شود و در مواردی که ضوابط و معیارهای ملی نظیر موجود نبوده از استانداردهای معتبر بین المللی استفاده گردد. همچنین سعی شده نشریه به گونه ای تدوین شود که باتوجه به محدودیت دسترسی به متون استانداردها و آیی نامه ها و به منظور بسط و توسعه فرهنگ دانش فنی و انتقال آن به عوامل طراحی و اجرایی پروژ هها،
محتوای دستورالعمل ها و ضوابط فنی لازم الاجرا تا حد امکان در اختیار استفاده کنندگان قرار گیرد.

دستورالعمل طراحی سازه های ساحلی مشتمل بر ۱۱ بخش به شرح زیر است که هر یک موضوع نشریه ای مستقل می باشد. همچنین مستندات مربوط به تدوین دستورالعمل موضوع نشریه شماره ۶۴۱ می باشد.

بخش اول: ملاحظات کلی، موضوع نشریه شماره ۶۳۰

بخش دوم: شرایط طراحی، موضوع نشریه شماره ۶۳۱

بخش سوم: مصالح، موضوع نشریه شماره ۶۳۲

بخش چهارم:  قعطات بتنی پیش ساخته ، موضوع نشریه شماره ۶۳۳

بخش پنجم: پی ها ، موضوع نشریه شماره ۶۳۴

بخش ششم: کانال ناوبری و حوضچه ها، موضوع نشریه شماره ۶۳۵

بخش هفتم: تجهیزات محافظت بنادر، موضوع ره شما نشریه ۶۳۶

بخش هشتم: تاسیسات پهلوگیری (مهار) ، موضوع نشریه شماره ۶۳۷

بخش نهم: سایر تجهیزات بندر، موضوع نشریه شماره ۶۳۸

بخش دهم: اسکله های ویژه، موضوع نشریه شماره ۶۳۹

بخش یازدهم : اسکله های تفریحی، موضوع نشریه شماره ۶۴۰

این دستورالعمل توسط امور نظام فنی معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور ابلاغ و از تاریخ ۹۲/۰۷/۰۱ کلیه دستگاه های اجرایی، مهندسان مشاورو پیمانکاران موظف به اجرا آن می باشند.

دانلود نشریات :

نشریه ۶۲۸ – واژه نامه سازه های ساحلی

نشریه ۶۲۹ – سازه های حفاظت از ساحل

نشریه ۶۳۰ – ملاحظات کلی

نشریه ۶۳۱ – شرایط طراحی

نشریه ۶۳۲ – مصالح

نشریه ۶۳۳ – قعطات بتنی پیش ساخته

نشریه ۶۳۴ – پی ها

نشریه ۶۳۵ – کانال ناوبری و حوضچه ها

نشریه ۶۳۶ – تجهیزات محافظت بنادر

نشریه ۶۳۷ – تاسیسات پهلوگیری (مهار)

نشریه ۶۳۸ – سایر تجهیزات بندر

نشریه ۶۳۹ – اسکله های ویژه

نشریه ۶۴۰ – اسکله های تفریحی

نشریه ۶۴۱ – مستندات مربوط به تدوین دستورالعمل

توجه توجه

لطفا 10 ثانبه وقت گذاشته ومتن زیر را مطالعه بفرمایید

تیم اجرایی پایگاه رهروان فاطمه (س) اقدام به راه اندازی کانال تلگرام تخصصی در حوزه مهندسی عمران و معماری نموده اند. بخشی از درآمد این کانال صرف امور خیریه و اشتغال زایی برای دانشجویان با تمرکز بر دانشجویان نیازمند خواهد شد. لذا شما تنها با عضویت در این کانال می توانید علاوه بر استفاده از برترین مطالب آموزشی، در این کار خیر نیز سهیم شوید. متذکر می شویم که شما برای سهیم شدن در این کار خیر هیچ هزینه ای پرداخت نکرده و تنها در کانال تلگرام " سازه یار " عضو می شوید. برای عضویت در این کانال بر روی اینجا یا پوستر زیر کلیک نمایید.

http://bayanbox.ir/view/2325112204133484257/1.jpgنظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی